خبری خوب برای نویسندگان و شرکت کنندگان در کنفرانس

به 3 مقاله برتر کنفرانس از طرف شرکت سایکلاب، جوایز نفیسی اهدا می گردد. این جوایز شامل:

 • سکه تمام بهار آزادی برای مقاله اول
 • سکه نیم بهار آزادی برای مقاله منتخب دوم
 • ربع سکه بهار آزادی برای مقاله منتخب سوم
 • لوح تقدیراز طرف شرکت سایکلاب و کمیته علمی کنفرانس کنفرانس برای هر 3 مقاله برگزیده

توضیح ضروری اینکه تنها مقالاتی که به صورت حضوری در کنفرانس ارائه شده باشند مد نظر قرار خواهند گرفت.

نحوه انتخاب مقالات برتر

مقالات برتر با رای شرکت کنندگان در کنفرانس به سایترکهای موجود و نظر نهایی کمیته علمی کنفرانس انتخاب خواهند شد. لذا ساختن سایترک برای نویسندگان مقالات ضروری می باشد. تمامی شرکت کنندگان در کنفرانس قادرند تا با رای خود به سایترکهای مورد نظرشان، در انتخاب نهایی سهیم شوند.

SciClub (سایکلاب) چیست؟

سایکلاب

سایکلاب شبکه ی اجتماعی برای محققین و دانشجویان است که از طریق مرورگر وب و یا موبایل اپلیکیشن قابل دسترس می باشد. در سایکلاب کاربران تحقیقات و مطالعات خود را در قالب فرم جدیدی به نام سایترک (SciTrack) نقد، خلاصه و با بقیه به اشتراک می گذارند.  تمامی خدمات سایکلاب به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

SciTrack (سایترک) چیست؟

در سایترک کاربران با پاسخ دادن به شش سوال اساسی تحقیق مورد نظر را خلاصه و نقد می کنند. مزیت اصلی سایترک تمرکز بر ایده اصلی تحقیق (بدون هیچ حاشیه) و کوتاه بودن آن می باشد. با مطالعه سایترک شما میتوانید ایده اصلی یک تحقیق را در مدت زمان کوتاهی (به طور متوسط قابل مطالعه در 10 دقیقه) دریافت نمایید.

سایترک

خدمات SciClub برای کنفرانس ها (شرکت کنندگان و مولفین) چیست؟

یکی از کاربردهای اصلی سایکلاب، کمک به هوشمند سازی و ارتقای کیفیت برگزاری کنفرانسهای علمی-تحقیقاتی می باشد. با استفاده از پلتفرم سایکلاب، خدمات ذیل در دسترس شرکت کنندگان و مولفین حاضر در کنفرانس خواهد بود:

 • خواندن مقالات در اسرع وقت

      1    با ارائه سایترک مقالات قبل از برگزاری کنفرانس، شرکت کنندگان می توانند در حداقل زمان، دید عمیقی نسبت به هر مقاله و ایده مطرح شده در آن پیدا کرده تا جلسات مورد علاقه خود را به سادگی انتخاب کنند.

 •    2    شرکت کنندگان می توانند سایترکهای مورد علاقه خود را بوک مارک کنند تا سایکلاب در حین کنفرانس به صورت اتوماتیک، زمان برگزاری ارائه مقالات مربوطه را به آنان یاد آوری کند.

  بوک کارک کردن سایترکها
 • پرسش و پاسخ بر روی سایترکها

     3    هر سایترک دارای بخش پرسش و پاسخ می باشد. از این طریق شرکت کنندگان می توانند سوالهای خود را قبل، در حین، و بعد از برگزاری کنفرانس از مولفین بپرسند. در نتیجه بخش پرسش و پاسخ دیگر محدود به وقت کوتاه انتهایی ارائه مقاله نخواهد بود.

 •    4    یکی از مزایای اصلی شرکت در کنفرانسها، شناخت افراد در حوزه کاری مشترک و برقراری ارتباط با آنها (Networking) می باشد. با استفاده از ویژگیهای شبکه اجتماعی سایکلاب، شرکت کنندگان به صورت هدفمند یکدیگر را براساس زمینه های مشترک تحقیقاتی شناخته و به دایره دوستان خود اضافه می کنند تا امکان ارتباط کاری در آینده حاصل گردد.

  networking
 • امتیازدهی به سایترکها

     5    با استفاده از سیستم نمره دهی هر سایترک، هر کدام از شرکت کنندگان قادر خواهند بود تا به سایترک مورد نظرشان رای بدهند. در نتیجه، کمیته علمی کنفرانس هم میتواند نظرات حاضرین در جلسات را (درباره کیفیت هر مقاله) در لحظه جمع آوری کند. این نظرات به کمیته علمی کنفرانس در راستای اهداف ارزیابی از قبیل انتخاب مقالات برتر کمک خواهد کرد.

 •    6    شرکت کنندگان در کنفرانس می توانند با استفاده از لپ تاپ، تبلت، و موبایلهای هوشمند به سایترکهای کنفرانس از طریق سایکلاب دسترسی داشته باشند.

  دسترسی آسان به سایترکها

آیا خدمات SciClub تنها محدود به کنفرانس هاست؟

خیر. سایترک تنها یکی از مجموعه خدماتی است که به کاربران عرضه خواهد شد. از جمله این خدمات که در حال حاضر در دسترس تمامی کابران سیستم به صورت رایگان است، می توان به این موارد اشاره کرد:

 • امکان خواندن سایترکهای کنفرانس ها و ژورنال های علمی دیگر برای همه کاربران، امکان دادن رای، پرسش و پاسخ و باز نشر سایترک بر روی دیوار کاربر

 • امکان بوک مارک کردن سایترکها و اضافه کردن آنها به لیست مورد علاقه برای مطالعات آینده

 • امکان اضافه کردن فایل PDF کامل مقاله مرتبط با یک سایترک، مطالعه آن بر روی ادیتور طراحی شده سایکلاب با امکان هایلایت کردن بخش های دلخواه، امکان کامنت گذاری برای مراجعات بعدی. کامنتها و هایلایتها خصوصی بوده و کاربر دیگری قادر به مشاهده آنها نخواهد بود. همچنین، امکان جستجو در میان کامنتها برای کاربر فراهم شده است.

 • امکان آرشیو کردن تمامی مقالات و سایترک های مطالعه شده برای مراجعات آسان و بی دردسر آتی (بایگانی شخصی)

 • امکان جستجوی موضوعی در میان مقالات آرشیو شده

خدمات متنوع دیگری هم در حال آماده سازی توسط شرکت می باشند که به صورت ذیل هستند:

 • امکان ایجاد کلاس های مجازی است که در آن یک استاد، از دانشجویان خود می خواهد تکالیفشان را در کلاس عرضه کرده و بقیه بخوانند و نظر بدهند.

 • امکان ایجاد گروههایی در زمینه تحقیقاتی خاص که در آن تبادل نظر بر روی سایترکها فراهم می شود

 • امکان ارسال اطلاعیه های گروهی به گروه هدف خاص. چنین اطلاعیه هایی می تواند مربوط به یک کنفرانس باشد تا استخدام دانشجوی دکترا و پست دکترا و ...

 • برای محققینی که به صورت متناوب برای مجلات و کنفرانس های دیگر مقاله داوری می کنند، امکان ایجاد رکورد برای این مقالات، مطالعه و کامنت گذاری برای نویسندگان، نظر خصوصی برای editor ، و امکان ثبت نظر شخصی برای استفاده خود در آینده را فراهم می کند. همچنین امکان ایجاد reminder برای مقالات تحت داوری، امکان دعوت از دیگران برای داوری کردن همان مقاله و دیدن پیشرفت کار آنها )به ویژه مناسب برای اساتیدی که در کار review با دانشجویانشان خود همکاری می کنند) وارسال پیغام و ایجاد reminder برای آنها فراهم می شود.

 • امکان تولید رزومه و CV معنادار از روی مجموعه فعالیتهای محقق در یک فرمت رسمی و موثر