زمانبندي کنگره

تاريخ هاي مهم

ارسال مقاله کامل

95/5/5

اعلام نتايج نهايي داوري مقالات

18 الي 95/5/20

آخرين مهلت ارسال فايل اصلاح شده مقاله، فايل مشخصات مقاله و ثبت نام با تخفيف(24 ساعت تمديد شد)

95/5/25

آخرين مهلت ارسال فايل اصلاح شده مقاله، فايل مشخصات مقاله و ثبت نام عادي

95/5/31

برگزاري کنگره

9 و 10 شهريور

با تشکر از حضور گرم و صميمانه شما

به اميد ديدار مجدد همه شما عزيزان

سلامت، موفق و پيروز و سربلند باشد 


ورود به سيستم


 


 ارسال مجدد ایمیل تایید؟
 فراموشی رمز ورود
 کاربر جدید ؟ ثبت نام

حاميان

ferdowsi

markaz

anjoman

Pr.News950430.6

indexedbycivilica_01

logoiranconferences

allconf

SciClubLogo


انتخاب زبان
   

مشهد
شهر مشهد در بخش مركزي شهرستان مشهد واقع در شمال شرقي استان خراسان و در محدوده‌اي به مساحت 270 كيلومتر مربع قرار دارد. جمعيت اين شهر حدود دو ميليون و پانصد هزار نفر است. شهر مشهد بين مدار جغرافيايي 10/36 تا 23/36 عرض شمالي و 28/59 تا 43/59 طول شرقي قرار گرفته است. ارتفاع متوسط شهر از سطح دريا حدود 1050 متر (حداكثر 1150متر و حداقل 950 متر) و جهت باد غالب از غرب به شرق است. با توجه به وجود بارگاه ملكوتي حضرت علي‌ابن‌موسي‌الرضا(ع) و ساير جاذبه هاي زيارتي و سياحتي، شهر مشهد هر ساله از نزديك به سيزده ميليون زائر پذيرايي مي‌كند.


اماکن توريستي مشهد:

طرقبه:
در 16كيلومتري جنوب غربي مشهد،بخش طرقبه واقع شده است. اين آبادي در منطقه کوهستاني و داراي باغ هاي فراواني است. رودخانه اي از کنار آن عبور مي کند. در اين بخش پارك عمومي زيبايي وجود دارد. سبدهاي دستي ساخته شده اهالي، سوغات آن به شمار مي‌رود.


شانديز:
در فاصله 38 كيلومتري جنوب غربي مشهد واقع شده است. در اين منطقه كوهستاني، چشم‌سارها و باغات فراواني وجود دارد. پوستين دوزي يكي از صنايع دستي اين منطقه است. در اطراف شانديز امكانات پيست اسكي موجود است.


اخلمد:
در مسير جاده مشهد- قوچان و به فاصله 84 كيلومتري مشهد واقع شده، فاصله جاده فرعي آن تا جاده آسيايي حدود 16 كيلومتر است. در انتهاي رودخانه پرآب آن دو آبشار وجود دارد كه ارتفاع يكي از آنها 23 متر است. از روستاي (اخلمد) تا آبشار حدود 3 كيلومتر فاصله است كه اين مسير را بايد پياده طي نمود. باغات فراوان و ميوه‌هاي آن مخصوصاً سيب اخلمد معروف است.


بند گلستان:
در فاصله 4 كيلومتري طرقبه، بند قديمي گلستان بر روي رودخانه گلستان قرار دارد. طول تاج بند در حدود 120 متر، ارتفاع آن 14، عرض پايه 28 و عرض تاج 14 متر مي‌باشد. اين بند در حوالي 400 الي 500 سال قبل در دوره تيموريان بنا شده كه در سالهاي اخير مرمت و بازسازي شده است. بند گلستان در فصل بهار كه به واسطه بارندگي، آب آن زياد مي‌شود، منظره بسيار جالب و زيبايي دارد.


پارک ملت:
اين پارك در مغرب مشهد و در حاشيه بلوار وكيل آباد واقع است. مساحت آن 720000 متر مربع مي‌باشد. پارك ملت از بزرگترين و با صفاترين پاركهاي مشهد محسوب مي‌شود. در آن شهربازي و ساير امكانات تفريحي براي كودكان وجود دارد. در اين پارك مسجد براي انجام فريضه نماز مسافرين ساخته شده است استخر زيبا، درختان و گلهاي فراوان فضاي آن را بسيار دلپذير نموده است.


کوهسنگي:
اين پارك در جنوب غربي شهر و در انتهاي خياباني به همين نام قرار دارد. پارك كوهسنگي كه در حاشيه كوههايي مرتفع ايجاد شده است از قديمي ترين ييلاقهاي مشهد است. كوهسنگي داراي رستوران و استخر و فروشگاههاي صنايع دستي است. پارك جنگلي وكيل آباد نزديك ترين تفريحگاه و ييلاق عمومي مشهد است كه در فاصله 8 كيلومتري شمال غربي مشهد قرار گرفته و بولوار عريض و بسيار زيباي وكيل آباد - ميدان آزادي را به روستا و پارك جنگلي وكيل آباد متصل مي نمايد.


وکيل آباد:
وكيل آباد از تفرجگاههاى قديمى و زيباى مشهد است كه در انتهاى بلوار وكيل آباد واقع شده است. اين محل داراى باغى باصفا با درختان كهنسال و رودخانه اى فصلى است. علاوه بر اين شهر بازى بسيار بزرگى در دامنه تپه سنگى مجاور باغ ساخته شده كه در نوع خود كم نظير است.


آرامگاه فردوسي:
مجموعه فرهنگي باغ آرامگاه فردوسي در فاصله بيست کيلومتري شهر مشهد به طرف قوچان واقع شده است. مي‌توانيد با گذر از ضلع شرقي باغ و آرامگاه حکيم و طي ۲۸ کيلومتر مسافت در جاده آسفالته‌اي که نهايتا به جاده فعلي مشهد - کلات نادري ختم مي‌شود به روستاي «پاژ» زادگاه حکيم فرزانه توس برسيد اين روستا در حال حاضر بسيار محقر و مخروبه ‌است و از سوي تازيان «فاز» ناميده مي‌شود. بنا بر شواهد باستان شناسي اين منطقه توس تاريخي است که در دوره اساطيري به دست توس پهلوان ايراني بنا گذاشته شد. سراينده حماسه‌هاي بزرگ ايران نيز در همين نقطه به خاک سپرده شد.


کنگره دهم

logo_sal_1395  تعداد بازدید کنندگان :250057
©2015 Ferdowsi University of Mashhad.